EKSPLODERTE: Flere biler tok fyr og eksploderte i Los Christianos natt til tirsdag.

SE VIDEO: 

Brannstifter herjer: – Stod i full fyr

På Tenerife. 

Publisert Sist oppdatert

En brannstifter som har skapt frykt i Los Cristianos det siste året, har slått til igjen.

Se video av brannene lenger ned i saken. 

Natt til mandag ble minst 20 biler og flere el-sparkesykler satt i brann i ulike deler av byen.

Ifølge avisen Sol del Sur skjedde brannene i flere gater, blant annet Calle Pedro Bethencourt, Calle Rodeo, Calle La Marea og hovedveien Avenida Juan Carlos I.

Øyenvitner forteller at en person, kledd i svart og med en bensinkanne i hånda, tente på kjøretøyene før han forsvant på motorsykkel.

Politiet mistenker at det er den samme personen som har stått bak en rekke ildspåsettelser i området det siste året. 

Gjerningspersonen har utviklet en metode der han raskt setter fyr på biler og stikker av før politiet rekker å reagere.

Folk er redde

Flere innbyggere i Los Cristianos forteller at de er bekymret for sikkerheten i området.

Mange frykter at brannstifteren kan begynne å angripe boliger eller andre bygg, ifølge El Día

Til Canariavisen forteller norske Brit Wang, som bor i Los Christianos, om den skremmende hendelsen: 

– Det har vært stor ståhei i hele Los Cristianos i natt. I fjor var det flere biler ved Granada Park som brant. Nå er vi parkert oppe ved Guazafjellet. Jeg våknet i natt ti på fem av at brannalarmen gikk og da eksploderte det, og fire biler stod i full fyr rett utenfor her. På den andre siden var det også to biler som brant, sier Wang. 

Wang tok opp kameraet da de innså hva som foregikk: 

Hun forteller videre:

– Det viste seg at det var over 20 biler som har brent i byen, blant annet foran et fint hotell som heter Arona Gran. Så var det ved bussholdeplassen i Los Cristianos. Det var ganske heftig, og vi måtte vente lenge på brannvesenet fordi vi ligger sist i rekka.

Kunne ha spredt seg

Brannene var rett ved fjellet, og hadde det vært vind kunne hele skråningen ha tatt fyr.

– Vi hørte fra andre at det brenner overalt, så brannvesenet fikk jo ikke kommet fordi det var så mye å gjøre, forteller Wang.

UTBRENT: En av bilene som ble brent i Los Christianos tidlig tirsdag morgen.

Til tross for gjentatte branner og en stor politiinnsats, har brannstifteren fortsatt ikke blitt tatt. 

Politiet, brannvesenet og sivilforsvaret jobber nå for å styrke sikkerheten og forhindre flere ildspåsettelser. 

Powered by Labrador CMS