UD Las Palmas - Deportivo Alavés

Drømmeminutter reddet UD Las Palmas – scoret to mål på seks minutter

UD Las Palmas fikk med seg viktig poeng i bunnstriden.

SCORET: Fabio Silva er endelig tilbake fra skade og scoret mot Deportivo Alavés.

Store trafikkproblemer sørget for glisne tribuner på Estadio Gran Canaria fredag kveld da Las Palmas tok imot tabellnabo Deportivo Alavés i en kamp som kunne bli avgjørende i nedrykksstriden. Etter en tung start så det lenge ut til å bli nok et nederlag, men to sene scoringer sikret et dramatisk poeng for hjemmelaget.

MOT RASISME: Begge lag gikk sammen for å markere mot rasisme før kampen startet.

Marerittstart

Las Palmas hadde fortsatt til gode å vinne en kamp i 2025, og selvtilliten virket lav fra første spark på ballen. Det tok ikke lang tid før nederlandske Jasper Cillessen måtte plukke ut den første ballen fra nettet. Etter bare syv minutter fikk Alavés’ Martínez en utsøkt lobbpasning over forsvaret og fluktet inn 1–0 med en nydelig helvolley.

Hjemmelaget hang i tauene, og kort tid senere smalt det i innsiden av stolpen bak Cillessen. Heldigvis for Las Palmas spratt ballen ut igjen. Alavés trodde de hadde doblet ledelsen like etterpå, men målet ble annullert for offside. Dermed gikk lagene til pause på stillingen 0–1.

Bedre etter hvilen

Etter pause kom Las Palmas mer med i kampen. I det 56. minutt fikk de sin første store sjanse da Oliver McBurnie la igjen til Alberto Moleiro, som hamret til fra 15 meter. Dessverre gikk skuddet rett på Alavés-keeperen.

Så, etter en times spill, gjorde gjestene et bytte: Jon Guridi kom inn for Carlos Vicente. Tre minutter senere var Guridi på plass igjen – denne gangen foran mål. Han rundet Cillessen og satte inn 2–0 til Alavés, som virket å ha full kontroll.

MÅL: Jon Guridi runder Cillessen og setter inn 2-0 til Alavés.

Tips oss

Har du tips til denne eller andre saker?

Send oss tips

Drømmeminutter

Las Palmas fortsatte å prøve, men det var tydelig hvorfor de ikke hadde vunnet en eneste kamp i år. Bom etter bom og upresise pasninger i den siste tredjedelen gjorde det vanskelig å få uttelling.

Likevel fikk de en livline i det 89. minutt. En hands i Alavés-forsvaret førte til straffespark, og Fabio Silva gjorde ingen feil fra ellevemeteren. 1–2, og med åtte minutter lagt til var håpet tent.

Fem minutter på overtid eksploderte Estadio Gran Canaria. Adnan Januzaj slo et innlegg som endret retning og havnet i føttene på Moleiro. Fra 15 meter banket han inn utligningen med en utsøkt halvvolley. En enorm scoring som sikret et livsviktig poeng for Las Palmas i bunnstriden.

Se Moleiros 2-2 scoring i videoen nedenfor: 

Tung situasjon før landslagspausen

Til tross for det sterke comebacket ligger Las Palmas fortsatt nest sist på tabellen, med to poeng opp til trygg grunn – og én kamp mer spilt enn rivalene.

Neste utfordring blir borte mot Celta Vigo 31. mars, etter en kort landslagspause.

Powered by Labrador CMS