Fikk timeshare-sjokk: – Måtte sove på balkongen
Odin Allvater (43) og Dorothee Hares (39) trodde de hadde gjort en drømmeinvestering da de kjøpte seg inn på Gran Anfi, men oppholdet deres har vært alt annet enn luksuriøst.

Nå vurderer de å forlate komplekset og ta juridiske skritt for å få pengene sine tilbake, forteller paret fra Saarland i Tyskland til Canariavisen.
Det var på mandag at de to ankom Gran Anfi, et timesharekompleks som opprinnelig ble startet av nordmannen Bjørn Lyng, og som i dag er styrt av Lopesan.
De hadde store forventninger etter å ha blitt vervet inn med lovnader om luksus og høy standard. Realiteten viste seg raskt å være noe helt annet, forteller paret.
– Vi ble vervet inn, og det ble gitt mange lovnader som ikke ble holdt. I tillegg er dette rommet langt under forventet standard, forteller Odin Allvater, som først delte opplevelsen sin på Facebook.
Insekter og slam
Problemene startet allerede den første kvelden.
– Da vi fylte opp boblebadet, kom det brunt vann ut av kranen. En håndverker dukket opp samme kveld klokken 21, men problemet var langt fra løst, forteller Allvater.
Dagen etter dukket det nemlig opp en ny utfordring: rommet var fullt av maur.
– Stuepiken sprøytet insektmiddel, men det var så mye at vi måtte sove på balkongen den natten, sier Allvater.
Dør falt av hengslene
Som om ikke det var nok, fikk paret seg en skikkelig skrekkopplevelse da de skulle ta en dusj morgenen etter.
– Min kone skulle dusje, og plutselig falt dusjdøren av. Hadde jeg ikke stått bak henne, kunne det gått skikkelig galt, forteller han.

Paret tok saken opp med resepsjonen, men hevder at de kun fikk utdelt et nytt rom med de samme problemene.
I tillegg reagerer paret både på renholdet og manglende vedlikehold på rommene. De mener standarden ligger langt under det som ble lovet av Anfi.

Vurderer å forlate Anfi
Nå vurderer paret å avbryte ferien og forlate Anfi, men de er usikre på om de får pengene tilbake.
– Min kone føler seg ikke bra på grunn av dette, og vi vurderer å reise hjem. Men om vi får refundert pengene, må kanskje en advokat finne ut av, sier Allvater.
Canariavisen har sett bilder og videoer som dokumenterer forholdene paret beskriver. Vi har kontaktet Anfi for en kommentar, men har foreløpig ikke fått svar.